fbpx

Twój sukces to zaledwie kilka procent przewagi

Na przeczytanie tego artykułu potrzeba średnio 3 minut. Gwarantuję, że to mogą być najlepiej wykorzystane 3 minuty tego dnia.

Zmagasz się z konkurencją i walczysz o każdy procent swojej marży. Czujesz, jak inni sprzedawcy depczą Ci po piętach, a Ty nie masz już żadnych „zaskórniaków”. Wszystko, czego Ci brakuje aby odnieść sukces to tych kilka procent, które możesz znaleźć w systematycznym negocjowaniu wszystkiego – od rzeczy małych po wielkie.

Pracownik, który potrafi zrozumieć biznes i chce negocjować, jest najsilniejszym narzędziem każdej firmy handlowej. Nie ma dla niego ograniczeń, przeszkody zawsze są do ominięcia lub sforsowania. Umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji biznesowej to dowód na świetną znajomość negocjacji oraz skuteczność handlową.

Najcenniejsi pracownicy potrafią „kupić wszystko” i „sprzedać wszystko” bez względu na branżę. Są świetnymi negocjatorami. Przecież negocjacje biznesowe to szkoła, która uczy sięgania po wszystko co „pod ręką” – ale z wyczuciem, z celem, z rozmysłem. To nie jest rzucanie „na oślep” argumentami i oczekiwanie, iż „coś z tego będzie”. Ta szkoła uczy argumentacji, sterowania dynamiką, odpowiedniego przekazu (komunikacji) dla realizacji swojego celu. W sposób powtarzalny, z wysokimi standardami. Takie są właśnie nasze szkolenia.

Każdy z dobrych handlowców, którzy zajmują się zakupami lub sprzedażą, przechodzi własny coming-out. Odkrywają jak bardzo ich życie i kariera zmieniły się dzięki szkoleniom, coachingu, mentoringu. I nie chcą już powracać do wcześniejszych dni…

Dla każdego przedsiębiorcy najważniejsze są dobrze zainwestowane pieniądze. One tworzą przyszłość i zyski. Gdyby porównać wydatki na dobre szkolenie negocjacyjne Twojego pracownika z tym, co po szkoleniu może osiągnąć dla Twojej firmy tylko w jeden rok – skala wskaże 1:100. Wartość dodana dobrych szkoleń jest zawsze ogromna!

Najważniejsze to uczyć się od najlepszych i dzięki doświadczeniu ekspertów podnosić swoje umiejętności. Przecież chodzi w tym o to, aby Twoja firma uniknęła wielu kosztownych błędów.

Dzisiaj daję Ci dostęp do jednej techniki negocjacyjnej, która może poprawić wyniki Twoje i Twojego zespołu w negocjacjach.

OBIETNICA W RAJU – bardzo skuteczna technika dla przezwyciężenia zakusów „chytrego” negocjatora. Pani Katarzyna wraca do Pana Marka (właściciela hotelu) z propozycją zwiększenia ilości konferencji o +50% tak, aby zrobić na hotelarzu jak najlepsze wrażenie i oczekuje w zamian specjalnych, partnerskich stawek, które hotelarz zaoferuje „po kosztach” dla wypełnienia kalendarza (najlepiej w najgorszych pozasezonowych terminach). Po uzyskaniu specjalnych stawek, Pani Katarzyna obiecuje wrócić z finalną decyzją za kilka dni (tłumacząc koniecznością konsultacji z zespołem i klientami), następnie wraca z „drobnym pytaniem” o możliwość realizacji połowy nowych konferencji na nowych warunkach. Jeśli hotelarz będzie się wahał, Pani Katarzyna powie, że trzeba „pozostawić klientowi margines wyboru”, że „ona wszystko dla Pana Marka zorganizuje, aby zrealizować jak największy wolumen konferencji, ale finalnie decyzje podejmuje klient.”

Następnym krokiem jest zwrócenie się (mailem) do szefa Pani Katarzyny (wyższa ranga), który owszem, może przystać na nowe warunki, ale oczekuje ich dla stałych konferencji i tej, o której ostatnio pisała Pani Katarzyna. Dodatkowo informuje (mailem pisanym przez Panią Katarzynę), iż rozpoczął sprawdzanie rynku w zakresie takich ofert konferencji. Finalnie hotelarz przystaje, na niższe ceny niż aktualne, wiedziony nadzieją większego obrotu dzięki nowej konferencji Pani Katarzyny (na 1500 osób) i kolejnych dodatkowych. Hotelarz cieszy się, że zapowiedziana mailem akcja „sprawdzania cen rynkowych” tym razem się nie odbyła. Jest w raju!

To tylko jeden z elementów szkolenia profesjonalnych negocjatorów, którzy już w ciągu pierwszego miesiąca byli w stanie odnotować nawet 50% zwiększenia skuteczności swoich działań.

Tylko za pomocą tego formularza możesz dołączyć do naszej grupy i rozwinąć swoje umiejętności do poziomu mistrzowskiego.

 

Skorzystaj z pomocy LEVART – excellence for business, ekspertów od spraw zakupowych, negocjacyjnych i sprzedażowych. Naucz swoich pracowników negocjacji, zakupów i sprzedaży tak, aby robili to przynajmniej tak dobrze jak Ty i najlepsi na świecie.

Odwiedź mój blog www.jukowski.net

Masz pytania?


- napisz

kontakt@levart.pl

- lub zadzwoń 533 963 133


sprawdź aktualności na mediach społecznościowych

Formularz kontaktowy

1 + 7 =